Pasaulinio lygio prieiga pacientams, darbuotojams ir lankytojams sveikatos priežiūros įstaigose

Norint užtikrinti saugią ir švarią aplinką sveikatos priežiūros įstaigose, būtina riboti ir stebėti įeigą į tam tikras vietas nustatytu paros metu.

Vienu metu teikti įeigos teisę, saugumą ir aukštos kokybės medicinos paslaugas reikalauja saugumo ir pastatų valdymo sprendimų, kurie būtų veiksmingi, apdairiai bei sumaniai priimti ir lankstūs, kad atitiktų skirtingus pacientų, medicinos darbuotojų ir lankytojų poreikius.

Nors automatiniai jungikliai ir antimikrobinių savybių turinčios durų rankenos padeda užkirsti kelią infekcijoms operacinėse ir ligonių palatose, prieigos kontrolės sistemos ir evakuavimo sprendimai suteikia būtiną saugumą visose patalpose.

Pagrindinės sritys, kuriose ASSA ABLOY gali pasiūlyti integruotus sprendimus:

Pagrindiniai įėjimai: automatinės stumdomos, sukamos bei pakabinamos durys, kurios yra puikiai pritaikytos dideliam žmonių srautui, žmonėms su negalia ir lankytojams ir kuriose įmontuotos elektroninės prieigos kontrolės sistemos leidžia nuotoliniu būdu iš centrinės vietos stebėti teritoriją, siekiant užtikrinti, kad tik įgalioti asmenys galėtų patekti į pastatą po nustatyto laiko naktį.
Palatos ir patalpos pacientams: saugūs ir erdvūs kambariai ir palatos, kuriose įmontuotos durys ir rankenos, apsaugančios nuo bakterijų ir neleidžiančios plisti infekcijoms, taip pat užraktai ir įeigos kontrolės sistemos vietose, kuriose gydomi sunkesni ligoniai, pavyzdžiui, sergantys demencija ir kitomis psichikos ligomis.
Vaistinės: saugios sveikatos priežiūros įstaigose esančios vaistinės, kurioms taikoma aukšto lygio apsauga, prieigos kontrolė ir kuriose registruojama veiksmų seka ir yra įrengtos stebėsenos sistemos, siekiant apsaugoti nuo vagysčių ir, esant reikalui, palengvinti atlikti tyrimą.
Chirurgijos skyriai: chirurgijos skyriuose ir operacinėse įmontuotos specialios automatizuotos durys su automatiniais jungikliais sumažina kontaktą su rankenomis ir pašalina infekcijos riziką, o kontrolės sistemos apriboja neleistiną prieigą.
Turto stebėjimas: pažangūs raktų seifai bei spintelės, kurias lengva suderinti su prieigos kontrolės sprendimais, teikia papildomą apsaugą, realiu laiku registruojant veiksmų seką ir ženklinant bei susekant svarbiausią įstaigos turtą.
Avariniai išėjimai: sprendimai, leidžiantys greitai ir saugiai išeiti iš patalpos, naudojant ugniai atsparias duris bei atsarginio išėjimo sistemas, kurios apsaugo žmones ir turtą kritinėse situacijose ir neleidžia neteisėtai patekti į patalpą ar teritoriją.