Integruoti sprendimai švietimo aplinkoje

Norint sukurti saugią švietimo aplinką, reikalingi prieigos valdymo sprendimai, kurie būtų veiksmingi ir apdairiai bei sumaniai priimti.

Svarbiausias mokyklų ir universitetų rūpestis – užtikrinti, kad mokiniams ir darbuotojams būtų sukuriama saugi ir patogi aplinka, kurioje jie galėtų būti ir mokytis.

Dėl sudėtingų aplinkybių švietimo sektoriuje taikomi durų sprendimai turi būti lankstūs ir atitikti skirtingus mokinių, studentų bei švietimo darbuotojų poreikius.

Nors pagrindinis šių sprendimų aspektas yra atvirumas, prie tam tikrų vietų prieiga turi būti stebima ir ribojama.

Prieigos kontrolės ir turto stebėjimo sprendimai, evakuacinės sistemos ir spynos turi veikti kaip visuma ir teikti atitinkamą apsaugą nuo įsilaužimų, vagysčių ir vandalizmo, nesvarbu ką reikėtų apsaugoti: pagrindinius įėjimus į pastatus, paskaitų auditorijas, sporto centrus ar studentų bendrabučius.

Pagrindinės sritys, kuriose ASSA ABLOY gali pasiūlyti integruotus sprendimus:

Pagrindiniai įėjimai: automatinės stumdomos, sukamos bei pakabinamos durys, kurios yra pritaikytos dideliam žmonių srautui ir kuriose įmontuotos elektroninės prieigos kontrolės sistemos, leidžiančios nuotoliniu būdu iš centrinės vietos stebėti teritoriją, siekiant užtikrinti, kad visų lankytojų prieiga būtų kontroliuojama konkrečiu paros metu.
Patalpos administracijai ir personalui: prieigos kontrolės sprendimai, apsaugantys žmones ir turtą ir sukuriantys patogią aplinką.
IT/techninės patalpos/laboratorijos: elektroninės prieigos ir turto valdymo sistemos su galimybe papildomai stebėti teritoriją ir registruoti veiksmų seką riboja prieigą ir užkerta kelią turto vagystėms.
Paskaitų auditorijos ir klasės: lanksčios durys ir avariniai išėjimai teikia komfortą ir neapriboja galimybės įeiti ar išeiti, o integruotos kontrolės sistemos leidžia stebėti studentus ir mokinius.
Studentų bendrabučiai: pažangi įranga ir įeigos kontrolės sprendimai apsaugo studentus ir turtą, o durų furnitūra atitinka reikalavimus, susijusius su studentų apgyvendinimu.
Turto stebėjimas: pažangūs raktų seifai bei spintelės, kurias lengva suderinti su prieigos kontrolės sprendimais, teikia papildomą apsaugą, realiu laiku registruojant veiksmų seką ir ženklinant bei susekant svarbiausią įstaigos turtą.
Avariniai išėjimai: sprendimai, leidžiantys greitai ir saugiai išeiti iš patalpos, naudojant ugniai atsparias duris bei atsarginio išėjimo sistemas, kurios apsaugo žmones ir turtą kritinėse situacijose ir neleidžia neteisėtai patekti į patalpą ar teritoriją.